Mindannyian kerülünk időnként olyan élethelyzetbe, amit valami miatt nehéznek élünk meg. A pszichológussal való beszélgetés során a szakember figyelmesen hallgat, kérdéseket tesz fel, visszajelzéseket ad. A beszélgetések célja, hogy segítsenek új nézőpontból tekinteni a problémára, megtalálni az egyén számára legjobb megoldásokat, illetve feldolgozni a felszínre kerülő érzéseket.
Miben más egy pszichológiai tanácsadás, mint egy baráti beszélgetés?
A pszichológus egy olyan szakember, akinek a feladata, hogy a hozzá forduló személynek teljes figyelmet adjon. A beszélgetés során végig a kliens van a fókuszban, az ő érzései, gondolatai, élményei - ellentétben egy baráti beszélgetéssel, ahol általában a figyelem megoszlik a két fél között. A pszichológus empátiát gyakorol, de objektív marad, elfogulatlanul, és értékítéletektől mentesen tud reflektálni az elhangzó témákra. Ezáltal képes segíteni a beszélgetések során megtalálni új összefüggéseket, mintázatokat, mélyíteni az önismeretet.
Milyen problémákkal fordulhat hozzánk?
Önbizalomhiány, önismeret fejlesztése - Aktuális élethelyzetbeli elakadások, krízisek - Családi, párkapcsolati nehézségek - Veszteség, gyászfeldolgozás - Stressz, szorongás leküzdése - Karrierbeli elakadasok, munkahelyi krízisek - Nagyobb élethelyzetbeli változásokhoz való alkalmazkodási nehézségek (pl.önálló életkezdés, családdá alakulás, válás, üres fészek, pályaváltás) - Identitás keresés, különböző élet-szerepeink összeegyeztetése